O autorze
Patrycja Gaweł-Baca, 27 lat . Mama i żona. Absolwentka dwóch wyższych uczelni. Poza macierzyństwem dużo energii traci pracując w jednej z największych w Polsce korporacji. Cały czas w biegu, pomimo tego znajduję czas na szybkie zakupy i kosmetyczkę . Motorem do działania jest córka, ona tez zainspirowała do pisania. Czasem niecierpliwa, bywa niepewna siebie. Niepoprawna optymistka z bagażem doświadczeń i odrobiną wad, ale silnie rozwiniętą empatią emocjonalną. Autorka bloga www.gadkamatka.pl

Ciężko z nim żyć, a zabić szkoda

Na początku było mniamniuśnie, całuśnie i wszystko wow wow wow. Wypucowana chata, rzeczy na swoim miejscu, łazienka błyszczała, sedes - klapa spuszczona i do tego gotował - to pozostało do dzisiaj. Jego kulinarne wyczyny znajdziecie w zakładce "Mediolan gotuje". A tutaj (klik) znajdziecie jego popisowe danie, żeby rozpalić nawet najchłodniejszą kobietę. Zapomniałam dodać, że jest mistrzem segregacji kolorystycznej. Ubrania powieszone od linijki, od koloru do wyboru na wieszakach... Nienaganne maniery, książę z bajki. Tak było u niego. Cholera myślę, coś musi być jednak nie tak...

Czasem mniej lub bardziej ogarnięty
Na początku było mniamniuśnie, całuśnie i wszystko wow wow wow. Wypucowana chata, rzeczy na swoim miejscu, łazienka błyszczała, sedes - klapa spuszczona i do tego gotował - to pozostało do dzisiaj. Jego kulinarne wyczyny znajdziecie w zakładce "Mediolan gotuje". A tutaj (klik) znajdziecie jego popisowe danie, żeby rozpalić nawet najchłodniejszą kobietę. Zapomniałam dodać, że jest mistrzem segregacji kolorystycznej. Ubrania powieszone od linijki, od koloru do wyboru na wieszakach...
Nienaganne maniery, książę z bajki. Tak było u niego. Cholera myślę, coś musi być jednak nie tak...

Idealny, wspaniały, cudowny! Mój bohater!
Większość kobiet uskarża się na hasło "przynieś piwo kobieto", Mediolan piwa nie pije. Więc, gdzie szukać dziury w całym?

A tak jest u nas:

1. Nie pojmuję. Sprawowane skarpetki w koszu na pranie? Ileż razy mogę tłumaczyć po jaką cholerę? Potem ślęczę przy pralce dziesięć minut i wyciągam jedną z drugiej, drugą z jednej i tak w kółko. Podbno tak łatwiej znaleźć cały komplet. Ale jak trudno znaleźć skarpetkę do pary jak ich żarówa bije po oczach aż przez szafę? Grochy w pomarańczowych są na tyle widoczne, że mogą przestrzelić lustro w komandorze.

2. Ileż razy tłumaczyć "wymieniłam wkłady w szczoteczkach - zapamiętaj! Twoja niebieska, moja czerwona. A co rusz moją jest w zasięgu jego ręki. Choć wybieram kolory kobiece dla siebie i męskie dla niego, zawsze bliżej mu do mojej. Już pal licho z tymi kolorami, ale najgorzej jak wyjeżdża w delegację i zabiera obie. Gdyby nie fakt, że to szczoteczka do zębów pomyślałabym, że to dla tej "drugiej" hahaha.


3. Impreza z dzieciatymi znajomymi... I tak się tworzą obozy, niczym jak za czasów podstawówki. Tak, dwa obozy - matki samotne z dziećmi i ojcowie w libacji z Johnnym Wokerem.

4. Gdy zabraknie rozweselaczy. Kochanie idę do Tesco - wybełkotał, opadając na kanapę. Czy zawsze Wam mało?

5. Dziurawe bokserki!!!!! Kochanie bielizna się amortyzuje, może nie zrobisz odpisu w księgach rachunkowych, ale w bilansie szafki na bieliznę, bokserki możesz wrzucić w pozycję "wydatki".

6. Nasiadówka z telefonem w toalecie. Nie wiem! Naprawdę nie wiem, ale zaczynam wierzyć, że telefon dostarcza instrukcji użycia papieru toaletowego. A co więcej, gdy go zabraknie dostarcza jego nieskończoną ilość. I znów mamy oszczędności.

7. Gdy używa Twojej suszarki do włosów, wiedz jedno! Działać już nie będzie.

8. Gdy kupuje krem for Man +50, szukaj nowszego modelu!

9. Gdy wysyła Ci selfie z łazienki, wspieraj go w kryzysie wieku średniego.

10. Kiedy mówi "pościeliłem łóżko" wiedz, że pościel nie współgra z łóżkiem.

11. Kiedy oczekujesz muzyki... przyjdzie, gdy płyta się skończy.

12. Gdzie siądzie, tam zaśnie...

13. Odkurzy mieszkanie. A on przejeżdża tylko korytarz.

14. Kiedy gotuje, a robi to dobrze, o nastrój też zadba, a ba! Nawet o atrakcje w postaci obudzonego dziecka!

15. Gdy już coś robi, zawsze potrzebuje asysty - czytaj deleguje polecenia. Podaj miseczkę, wyciągnij mleko, wyrzuć pudełko...

16. Wieczny "gość w domu", a gdzie jest moja maszynka, a gdzie jest moja koszula, a widziałaś może...

17. Aaaaa moje ulubione! Zmęczony Biznesmen! O tak! Co robiłeś w pracy "byłem na spotkaniach". Wybełkotał zasypiając na kanapie.

18. Zrób to... Ty kochanie, zrobisz to najlepiej!

GadkaMatka
www.gadkamatka.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...