O autorze
Patrycja Gaweł-Baca, 27 lat . Mama i żona. Absolwentka dwóch wyższych uczelni. Poza macierzyństwem dużo energii traci pracując w jednej z największych w Polsce korporacji. Cały czas w biegu, pomimo tego znajduję czas na szybkie zakupy i kosmetyczkę . Motorem do działania jest córka, ona tez zainspirowała do pisania. Czasem niecierpliwa, bywa niepewna siebie. Niepoprawna optymistka z bagażem doświadczeń i odrobiną wad, ale silnie rozwiniętą empatią emocjonalną. Autorka bloga www.gadkamatka.pl

Każdy z nas jest kowalem swojego losu

Każdy dzień to kolejne 24 godziny, 1 440 minut, 86 400 sekund, to od Ciebie zależy jak je wykorzystasz. Patrząc na ilość sekund mam wrażenie, że lampka, która zapala mi się w głowie z tuzinem pomysłów jest na wyciągniecie ręki tzn. ich realizacja. A jednak…

Każdy dzień to kolejne 24 godziny, 1 440 minut, 86 400 sekund, to od Ciebie zależy jak je wykorzystasz. Patrząc na ilość sekund mam wrażenie, że lampka, która zapala mi się w głowie z tuzinem pomysłów jest na wyciągniecie ręki tzn. ich realizacja. A jednak…

Słomiany zapał, czyli moja pętla złych nawyków
Wstyd mi się przyznać, nie wiem jak Ty, ale ja mam słomiany zapał. Tysiące razy zapisywałam się na siłownie, kupowałam karnet czy multisporta i miałam w planach stać się drugą Ewą Chodakowską. Ba! Nawet po jednej zumbie zainwestowałam w nową torbę sportową. Bo jak to, mówię do Mediolana „w czym mam nosić strój sportowy, adidaski i wodę”? Przecież każdy sportowiec na treningu piję wodę. Tysiące razy obiecywałam sobie „od jutra dieta”. Po czym wieczorem zdążyłam zjeść dwie tabliczki czekolady i zapić je coca colą. A jutrzejsza dieta odeszła w zapomnienie.

Tysiące razy obiecywałam sobie „będę segregować ubrania w szafie”, a żeby nie robić bałaganu, a potem spędzam na układaniu tego syfu bite trzy godziny, jak nie dłużej. Tysiące razy obiecywałam sobie, że będę odkładać rzeczy na swoje miejsce, a następnego ranka biegałam po mieszkaniu w poszukiwaniu ulubionego zegarka. Tysiące razy powtarzałam sobie będę oszczędzać, ale ta torebka z aktualnej kolekcji wołała do mnie „musisz mnie mieć”. A te buty! O rany boskie! Bez nich nie wrócę do domu, bo mąż mnie zabije!


Tysiące razy powtarzałam sobie, że skasuje facebooka, a jednak do tej pory go mam! Ba nawet dwa profile - blogowy i prywatny! Tysiące razy powtarzałam sobie nie będę czytać durnych komentarzy na instagramie, a jednak dalej zjadają mój czas. I tak codziennie planuje, a sekundy, który upływają są nie do odzyskania.

Pstryk
W tym czasie zamiast snuć dalekosiężne plany co mogę – to mogłabym podjąć jakieś działanie i odhaczyć przynajmniej jeden cel z check listy. Prawda? No prawda. To czy regularnie będę odhaczać moje plany i cele, zależy tylko ode mnie, a Twoje od Ciebie, bo nikt inny nie może za nas decydować, o tym co myślimy, robimy i czujemy. W końcu każdy z nas jest kowalem swojego losu. Prawda? Prawda. Cieszę się, że się zgadzamy! Give me five!

Siła nawyków
Ja wiem, że praca nad sobą jest wymagająca, nie da się w ciągu 86 400 sekund zmienić wszystkie swoje nieświadome albo i świadome nawyki. Ale, można zrobić ten jeden mały krok i rozpocząć podróż, która wniesie pozytywne zmiany do naszego życia.
Więc odłóżmy ten diabelski telefon, tablet, komputer, wyłączmy telewizor, facebooka i stwórzmy możliwość realizacji pragnień – ale nie we własnych myślach. Tylko tu i teraz, masz możliwość przeżyć swoje życie - tak, jak pragniesz.

Nowy miesiąc niech będzie zalążkiem nowej Ciebie, nowego Ciebie. Idealnie by zacząć wprowadzać zmianę. Więc, zrób to i zobacz co się stanie.

Kalendarz zmian
Na pierwszy rzut mam dla Was znane cytaty z mojego kalendarza motywacyjnego.

"Edukacja to nie uczenie się faktów, a przyzwyczajanie umysłu do myślenia". Albert Einstan
"Dzień bez uśmiechu to dzień spisany na straty". Phil Bosmans
Więc uśmiechnij się do starszej pani w autobusie, koleżanki, która obrabia Ci tyłek od dłuższego czasu, niech Twój czarujący uśmiech pójdzie jej w pięty.
"Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania". Walt Disney
"Odkładanie w czasie czegoś prostego czyni to trudnym". Odkładanie trudnego – niemożliwym. George Claude Lorimer
Więc, nie odkładaj rzeczy na później. Nie unikaj podejmowania decyzji, które są dla Ciebie ważne. Wszyscy wielcy byli kiedyś mali. Nie bójmy się porażki.

GadkaMatka
www.gadkamatka.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...