O autorze
Patrycja Gaweł-Baca, 27 lat . Mama i żona. Absolwentka dwóch wyższych uczelni. Poza macierzyństwem dużo energii traci pracując w jednej z największych w Polsce korporacji. Cały czas w biegu, pomimo tego znajduję czas na szybkie zakupy i kosmetyczkę . Motorem do działania jest córka, ona tez zainspirowała do pisania. Czasem niecierpliwa, bywa niepewna siebie. Niepoprawna optymistka z bagażem doświadczeń i odrobiną wad, ale silnie rozwiniętą empatią emocjonalną. Autorka bloga www.gadkamatka.pl

Statek, który nie ma celu płynie tam, gdzie go wiatr poniesie.

"Czy rzeczywiście potrzebujemy więcej czasu? Czy też potrzebujemy więcej dyscypliny, by wykorzystać czas, który mamy"

Statek, który nie ma celu płynie tam, gdzie go wiatr poniesie.

Podobno nic nie robienie jest bardziej męczące niż realizowanie własnych planów.
Gdy przestajemy planować stajemy się ofiarami innych ludzi. Oddając im nasz los bez walki to oni decydują za nas. Ci, którzy nie planują nie kreują swojego świata - żyją tym co przyniesie los. A tak niewiele potrzeba, by stworzyć go takim jakiego pragniemy.

Podświadomie każdy z nas wie, że jeżeli coś odkładamy na później - jutro już o tym zapomnimy. Droga do realizacji zapomnianych planów jest coraz dłuższa i kręta. Do nich nie wracamy. Albo wracamy, ale dalej jesteśmy bierni. Zatrzymujemy się tylko na sekundę, żeby ponownie o nich pomyśleć. Nie ruszamy z miejsca. To jest tak jak planujesz schudnąć, zapisać się na siłownie, rzucić palenie, zacząć się zdrowo odżywiać czy być lepiej zorganizowanym. Zawsze znajdzie się lepszy - inny czas, dzisiaj moment jest nie ten.

Postanowione od jutra. Od poniedziałku. Po wakacjach. Od nowego roku szkolnego . Po nowym roku. A dlaczego nie zrobić tego teraz! W chwili, w której postanowiliśmy. Zapominamy, że od samego pojęcia chcę i powinnam nic nie zdziałamy. Ale i tak, zawsze to "jakiś" krok do przodu. Niestety to nie ma być byle jaki krok. To ma być ten, który wpłynie na Twoje życie. No chyba, że takie byle jakie Cię satysfakcjonują?


Jeżeli brakuje Ci motywacji, miejsca do zapisania planów i celów w życiu zachęcam Cię do zakupu kalendarza motywacyjnego na rok 2015/2016 z dawką codziennych inspiracji i motywacji na każdy dzień. I tak o to, dzień 6 września słowami Kerrego Johnsona mówi do Ciebie "Czy rzeczywiście potrzebujemy więcej czasu? Czy też potrzebujemy więcej dyscypliny, by wykorzystać czas, który mamy"

Usiądź z czystą kartką papieru i :
1. Jasno określ swój cel - koniecznie zapisz go! Na początek skup się na jednej konkretnej rzeczy.
2. Zastanów się ile potrzebujesz czasu? Konkretnie sprecyzuj do kiedy chcesz zrealizować swój cel?
3. Co potrzebujesz by dopiąć swego? Zorganizuj to!
4. Kiedy zaczynasz?
5. Gdzie będziesz to realizował?
6. Co musisz zrobić, żeby osiągnąć swój cel? Z czego zrezygnować, co zmienić? Zastanów się co będzie wsparciem i pomocą przy jego realizacji. Może warto podzielić się swym planem z bliskimi.
A wiec kreśl, zapisuj, notuj, osiągaj cele! Spełniaj marzenia. Bądź cierpliwy i nie zniechęcaj się zbyt prędko!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...