O autorze
Patrycja Gaweł-Baca, 27 lat . Mama i żona. Absolwentka dwóch wyższych uczelni. Poza macierzyństwem dużo energii traci pracując w jednej z największych w Polsce korporacji. Cały czas w biegu, pomimo tego znajduję czas na szybkie zakupy i kosmetyczkę . Motorem do działania jest córka, ona tez zainspirowała do pisania. Czasem niecierpliwa, bywa niepewna siebie. Niepoprawna optymistka z bagażem doświadczeń i odrobiną wad, ale silnie rozwiniętą empatią emocjonalną. Autorka bloga www.gadkamatka.pl

Cudownie jest podążać tą drogą. Wishlista na roczek

Czas płynie tylko w jednym kierunku. A życie jest ciągłą zmianą i walką, którą przyciągamy i podejmujemy by odnieść sukces. Nic już w naszym życiu nie będzie takie jak przedtem. Z jednej strony to dobrze, bo gro rzeczy możemy zrobić lepiej, niż robiliśmy po dzień dzisiejszy. Dzień w dzień uczymy się na błędach, doświadczamy to czegoś „nowego”. Ale tego jak minęła przeszłość nie chcę zapomnieć, a broń Boże zmieniać. Ale nie o błędach będzie mowa.

Czas płynie tylko w jednym kierunku. A życie jest ciągłą zmianą i walką, którą przyciągamy i podejmujemy by odnieść sukces. Nic już w naszym życiu nie będzie takie jak przedtem. Z jednej strony to dobrze, bo gro rzeczy możemy zrobić lepiej, niż robiliśmy po dzień dzisiejszy. Dzień w dzień uczymy się na błędach, doświadczamy to czegoś „nowego”. Ale tego jak minęła przeszłość nie chcę zapomnieć, a broń Boże zmieniać. Ale nie o błędach będzie mowa.

Jedenaście miesięcy temu skończył się pewien etap w moim życiu. Etap beztroskiego życia i życia, które toczyło się głównie wokół spraw zawodowych. To edukacja i kariera była dla mnie najważniejsze. Całe szczęście, że uparcie w tym „etapie” nie trwałam, bo straciłabym radość i sens tego, czego doświadczam teraz. Nagła zmiana sprawiła, że stałam się twórcą najpiękniejszego cud na ziemi. A kiedy patrzę w oczy tego cudu, widzę cały mój świat. Nie była to świadoma decyzja, ale dzisiaj śmiało mogę stwierdzić, że cudownie jest podążać tą drogą. Stwarzając coś nowego – trzeciego. Ja, Ty i My.

Po urodzeniu dziecka wszystko diametralnie się zmieniło. Liczę, że z czasem wróci do nas odrobina spokoju i równowaga, ale jak tu myśleć o spokoju kiedy każdy dzień jest tak szalony, że kolejne wariactwo ma nawet sens.

Za kilkanaście dni będziemy obchodzić roczek Amelii, dlatego skupmy się na wishliscie prezentowej. Bazując na tym co dostarcza Internet, który odpowie na każde chyba pytanie - na jedno na pewno nie, ale jak głębiej poszukamy to któż to wie - a mianowicie skąd wziąć na to wszystko pieniądze. Dlatego, aby nie popaść w paranoję poświećmy chwile czasu na przygotowanie listy "must have" prezentów na roczek.


Chwila wolnego. Przeglądam internet, czytam o zabawkach roku i przyznam szczerze, brałabym wszystko. Ale jednak z umiarem. Raz, dwa, trzy. Chwila zastanowienia. Szukam w głowie zdrowego rozsądku. Zastanawiam się jednak czy roczkowe szaleństwo może iść w parze ze zdrowym rozsądkiem? Taka scentralizowana wishlista jest dobrym punktem odniesienia dla nas samych. Piszemy i miejmy to z głowy. Będzie to plan dla nas na najbliższe miesiące do zrealizowania - kupienia. Stopniowo, ale do celu. Nie wszystko na raz, bo co za dużo to niezdrowo.

Jeśli chodzi o prezenty istotne znaczenie ma wartość naszego portfela. Uważam, że do „topów” na każdą kieszeń zdecydowanie mogę zaliczyć zabawki z serii MULA, które można dostać „od ręki” w Ikei. Ceny wahają się w przedziale 19-29,99 zł i to jest zdecydowany plus, ponadto każda z tych zabawek rozwija koordynacje ruchowa i logiczne myślenie.

1. Klocki z wózkiem - wykonane z twardego drewna, dodatkowym elementem jest wózek, gdzie sprytnie można przechowywać klocki – cena 29,99 zł
2. Kolejka – jak podaje producent zabawka jest z przeznaczeniem dla dzieci powyżej 18 miesiąca, mamy ją odkąd Amcia skończyła 6 miesięcy i fantastycznie rozwija koordynację ruchową i logiczne myślenie – cena 29,99 zł.

3. Układanka – świetna wieżyczka, jest miękka i nie zrani dziecka podczas upadku

4. Przebijanka - rozwija zdolności motoryczne i koordynację ręka-oko – u nas jesteśmy na etapie uderz w stół a nożyce się odezwą, największa frajda uderzanie wszystkim o wszystko! Cena 19,99 zł.

5. Liczydło – wybieram się po nie już trzeci miesiąc i zawsze jakoś nie po drodze. Pierwszy raz mała miała z nim styczność, jak byliśmy u okulisty. Amelia nie chciała oddać, gdy wychodziliśmy. Uważam, że nie jest to „zabawka” 18m, Amelia ze spokojem i precyzją przesuwała kolejno kulki liczydła z prawej do lewej, z lewej do prawej. Idealnie rozwija koordynacje ruchową i wzbudza pełne skupienie. Jak będzie starsza na pewno jeszcze logiczne myślenie. Ale na to mamy czas. Cena 29,99 zł.

6. Skrzyczneczka – puzzle - tzw. sorter - pozwala rozwinąć zdolności motoryczne i koordynację ręka-oko. Cena 24,99 zł.

Teraz „prezenty” z wyższej półki. Zabawki marki Janod na rynku są już od 1970 roku. Unikalne zabawki Janod tworzone są z drewna i innych doskonałych materiałów, a przede wszystkim z dziecięcych marzeń. Na stronie producenta czytamy: "zabawki edukacyjne Janod wyróżniają innowacyjne rozwiązania oraz wysoka jakość materiałów i wykonania. Podczas beztroskiej i radosnej zabawy, rozwijają zmysł wzroku, słuchu, dotyku i równowagi. Wspomagają rozwój dziecka poprzez mnogość funkcji, kontakt z estetycznymi materiałami, wysokiej jakości takimi jak drewno czy karton. Dzięki przypisaniu do odpowiedniej kategorii wiekowej, zabawki wspierają ćwiczenie adekwatnych umiejętności, takich jak motoryka dłoni, zręczność, zdolności manualne, kojarzenie kształtów i kolorów czy nauka chodzenia".

1. Konik na biegunach Caramel - zdecydowany wzrokowy "must have". Piękna, drewniana zabawka, idealna zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci. Konik posiada barierkę ochronną i oparcie, które zapewnią bezpieczeństwo rocznemu dziecku. Dla starszej pociechy elementy ochronne można wymontować.
2. Wózek chodzik z klockami - drewniany, edukacyjny wspomaga dziecko w stawianiu pierwszych kroków. Wysokość wózka idealna dla rocznego malca. Kółka wykończone są gumą, co zapewnia stabilność zabawki a dodatkowo sprawia, że wózek nie rysuje podłogi w domu. W komplecie znajdują się 33 drewniane klocki, które dzięki różnorodności barw i kształtów umożliwią tworzenie wielu niepowtarzalnych konstrukcji.
3. Piesek drewniany do ciągnięcia - dzięki elastycznej konstrukcji piesek śledzi kroki dziecka niczym prawdziwy pupil, machając ogonkiem. Dzięki przegubowej budowie łatwo się nim skręca, a szeroki rozstaw kół zapewnia stabilność podczas zabawy.

Pamiętacie czasy swojego dzieciństwa? Jak z połączenia miotły, krzesła, stołu i koca robiliście Waszą "bazę" - centrum dowodzenia w domu, a zabawę w Indian? Dzisiaj okazuje się, że jest to łatwiejsze i tańsze, niż mogłoby się wydawać. Ostanie miesiące rynek zasypały, wielobarwne, modne, stylowe "Tipi" - jako nowoczesna propozycja namiotów dla dzieci - własny azyl, gdzie „obcym wstęp wzbroniony”.

W niedalekiej przyszłości do listy obowiązkowych zakupów doliczę na pewno wózek dla lalek czy drewnianą kołyskę.
"Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy". A i owszem, nie ma nic przyjemniejszego w życiu niż zakupy, zwłaszcza wtedy, gdy kupujemy coś dla naszego całego świata. Warto sporządzić wówczas wishlistę, ponieważ daje nam możliwość wyboru. A przede wszystkim ułatwia nam ten wybór starając się połączyć rozsądny wybór z odpowiednim prezentem. Ustalcie wcześniej kwotę, którą planujecie wydać. Będziecie przekonani, że śmiało można ruszyć na rozsądne szaleństwo roczkowe. Kupujmy z głową, nie oczami i nie przeświadczeniem "a co nie stać mnie, a stać." Unikajmy impulsywnych zakupów - nieplanowanych i podejmowanych pod wpływem chwili., emocji - szczególnie wtedy kiedy z każdej strony bombardują nas "promocje".

GadkaMatka
www.gadkamatka.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...